#2015-12-16 06:46:36 

Krzyczata

Użytkownik

Witam. Otóż mam niewielką firmę, dla której każde pieniądze z transakcji są ważne. Natomiast ostatnio bujam się z jednym klientem, który zwleka z płatnością od kilku miesięcy. Dzwoniłam do niego, ale w końcu przestał odbierać telefon. Dlatego proszę Was o pomoc i podpowiedź, jak mogę odzyskać swoje pieniądze?
#2015-12-16 07:30:06 

PrzebiśniegONA

Użytkownik

Jako firma pewnie masz z nim podpisaną umowę etc., więc jest dobrze. Zwsze możesz iść na drogę sądową i jeśli wyrok będzie dla Ciebie pomyślny, to wtedy będzie on miał klauzulę wykonalności i kierujesz sprawę do komornika.
#2015-12-16 09:09:26 

JaroDaroMaro

Użytkownik

No ale to nie jedyna metoda na skuteczną windykację. Przede wszystkim jak się nie odnajdujes w sprawach sądowych, to warto sięgnąć po adwokata, albo i jakąś firmę, która się profesjonalnie zajmuje windykacjami.
#2015-12-16 11:09:47 

Stallion

Użytkownik

Ja jeszcze mogę polecić, że jeśli nie chcesz się bawić w sprawy sądowe itp., to są jeszcze inne metody jak można wyegzekwować dług. Oczywiście też najczęściej przez agencję, ale możesz skorzystać chociażby z takiej opcji, jaką jest giełda długów. Odzyskujesz prawie od razu pieniądze (o ile ktoś się zainteresuje Twoją wierzytelnością) i masz sprawę z głowy, bo wygasają między wami stosunki cywilnoprawne (przynajmniej związane z tą określoną wierzytelnością).
#2015-12-16 12:25:22 

Krzyczata

Użytkownik

czyli sprawa beznadziejna nie jest:) Dziękuję Wam wszystkim z apodpowiedzi. Poszukam na necie jakiejś firmy, a jak gościu będzie się dalej uchylać, to rzeczywiście sprzedam swoją wierzytelność i po sprawie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015