#2016-04-16 03:33:04 

FiołkowaDama

Użytkownik

Witajcie wszyscy. Mam dość nietypową sprawę. Bratanek interesuje się matematyką i językiem angielskim. Ze względu na jego zainteresowania zdał egzaminy Cambridge English i posiada certyfikat FCE z czego jest bardzo dumny. Teraz chciałby to wszystko połączyć i spróbować podejść do egzaminu GMAT. Jest bardzo ambitny dlatego postanowiłam mu trochę pomóc w osiągnięciu kolejnego certyfikatu, wyszukując informacje bardziej szczegółowe właśnie na temat egzaminów GMAT. Wiem, że składają się z kilku i na tym kończy się moja wiedza w tym temacie. Podpowiecie?
#2016-04-16 05:04:36 

GraczLiścia

Użytkownik

Ambitnie, ambitnie. Sam pisałem jeden z egzaminów Cambridge English i mam dzięki temu CPE certificate i wiem ile pracy trzeba w to włożyć aby efekty były zadowalające. Co do GMAT to wyczytałem, że sekcja Integrated Reasoning ma 12 pytań, które należy rozwiązać w ciągu 30 minut. Wynik podawane są w skali od 1-8 (w odstępach co 1). Pytania obejmują interpretację tabelaryczną, graficzną i pisemne informacje z różnych źródeł. Każde pytanie jest niezależne i może mieć więcej niż jedną część, ale jedna z odpowiedzi może być użyta w więcej niż jednym pytaniu. Można przy tym zadaniu korzystać z kalkulatorów.

#2016-04-16 07:29:59 

Krzyczata

Użytkownik

Hejka. Ja z kolei odpowiem na temat innej sekcji. Sekcja Quantitative ma dwa typy pytań wielokrotnego wyboru: wystarczalności danych i rozwiązywania problemów. Jest 37 pytań, które należy rozwiązać w 75 minut. Poziom znajomości matematyki powinna być na poziomie szkoły średniej, jednak wymagany poziom rozumienia w języku angielskim jest dość wysoki. Kalkulatory są niedozwolone.
#2016-04-16 09:02:04 

SrebrnaJaskółka

Użytkownik

Cześć. To ja może jeszcze wyjaśnię ostatnią sekcję. Sekcja Verbal Reasoning zawiera trzy rodzaje pytań: krytyczne rozumowanie, czytanie ze zrozumieniem, korekta zdań. Wszystkie pytania są wielokrotnego wyboru. Są 41 pytania, które mają być wykonane w 75 minut.
#2016-04-16 09:19:13 

FiołkowaDama

Użytkownik

Jesteście nieocenieni. Przekazałam już informacje bratankowi. Wierzę, że sobie z tym egzaminem poradzi.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015