#2016-08-02 00:11:27 

Jarecki8745

Użytkownik

Cześć wszystkim, mam kłopot związany z wszelkimi podłączeniami grzewczymi. Życie zmusiło mnie do wymiany grzejników i tak oto zostałem z tematem sam. Czy moglibyście doradzić coś po fachowemu laikowi w tym temacie?
#2016-08-02 01:59:19 

GraczLiścia

Użytkownik

Witaj, tematyka dość oklepana jak zdołałem zauważyć, każdy podłącza tylko nikt nie wie co i jak. Zasada numer jeden, jeśli masz grzejniki aluminiowe musisz postarać się o podłączenia, kolanka i złączki ocynkowane, stalowe. Miedź wchodzi w reakcję z aluminium i z pewnością spowoduje skorodowanie tych części, a w efekcie do przeciekania. W tym przypadku jedyne, co bym poradził, jeśli już to uczyniłeś to urządzanie typu inhibitor korozyjny. Tyle to mogę doradzić. Pozdro
#2016-08-02 02:59:36 

Puszczyk

Użytkownik

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Przede wszystkim można by postarać się o coś takiego jak zasobnik wody. To Doś przydany element. Myślę, że w każdym domu znalazłby zastosowanie. Co do podłączeń hydraulicznych to radziłbym zwrócić uwagę na kanalizację, jeśli tutaj jest namieszane mogą być w przyszłości problemy z odpływem. Co do ogrzewania w stu procentach zgadzam się z poprzednikiem.
#2016-08-02 04:22:31 

Jarecki8745

Użytkownik

Witajcie, no właśnie też tak nad tym myślałem. Do głowy by mi nie przyszło, że miedź wchodzi w reakcje, ale dzięki za info. Będę miał to na uwadze. Przydałyby się tez informacje odnośnie przyłącza gazowego. Tutaj też niewiele wiem.
#2016-08-02 06:01:06 

GraczLiścia

Użytkownik

Przyłącze gazowe to pestka. W sumie musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Powinieneś się zaopatrzyć w czujnik wykrywania gazu, w razie gdyby byłoby coś nie tak. Dobrze, aby armatura gazowa była też sprawna, i odpowiednio zabezpieczająca.
#2016-08-02 07:43:03 

Jarecki8745

Użytkownik

Dzięki kolego, bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015