#2017-01-03 04:41:52 

Doroteczka

Użytkownik

Witajcie! Ostatnio zaniepokoiła mnie moja waga, bo z tego co widze, to ona regularnie wzrasta – w ciągu roku przybywaja mi co najmniej 2 kilogramy. Mam już lekką nadwagę, a jeśli ta tendencja się utrzyma, to za pare lat będzie to znaczna nadwaga albo otyłość. Może Wy podpowiecie mi, jak można skutecznie schudnąć?
#2017-01-03 05:30:14 

ZaznamRadości

Użytkownik

Chyba nie ma jednej recepty dla wszystkich. Myśle, że powinnaś poradzic się jakiegoś specjalisty w tym zakresie, np. dietetyka albo lekarza.
#2017-01-03 05:50:24 

Prymata

Użytkownik

Na początku rzeczywiscie warto zgłosic się do lekarza chocby po to, żeby zlecił badania krwi. Być może na podstawie wyników badań da się ustalic, co jest przyczyną tycia. Jeśli wyniki wyjda dobre, to wtedy warto pójść do dietetyka, który zajmuje się tworzeniem indywidualnych diet.
#2017-01-03 08:06:45 

PrzebiśniegONA

Użytkownik

A mnie się udało schudnąc bez dietetyka. Nie było to łatwe, ale podstawą było stosowanie się do kilku istotnych zasad, szerzej opisanych pod linkiem http://www.ekologicznie.net.pl/pl/i/Zdrowe-produkty/24. Do najważniejszych reguł należy jedzenie jak najmniej przetworzonych i jak najbardziej wartościowych produktów spożywczych, jak również zjadanie pięciu regularnych posiłków w ciągu dnia. Wazny jest także ruch i wysiłek fizyczny, odpowiednie nawodnienie oraz ograniczenie cukru i soli. No i warto też ograniczyć smażenie produktów na rzecz ich gotowania oraz pieczenia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015